Wicepremier i Minister Rozwoju i Finansów w Concept Stal

Wicepremier i Minister Rozwoju i Finansów w Concept Stal

21 października 2016, 14:39

aktualnosci_18-10-2016_zdjecie1

W październiku 2016 r. w Przedsiębiorstwie Concept Stal gościli: Wicepremier i Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki oraz zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Marcin Szyguła.

Wizyta była okazją nie tylko do rozmów o przyszłości i biznesie. Jej efektem była również uroczyście podpisana, pomiędzy Concept Stal a PARP w obecności wicepremiera, pierwsza umowa dotycząca projektu „Internacjonalizacja 1.2. POPW”, wspierającego działania proeksportowe małych i średnich przedsiębiorstw Polski Wschodniej.

Aktualnie firma przygotowuje nową strategię biznesową w oparciu o nowoczesny model biznesowy. Dzięki tej innowacyjnej metodzie nastąpi powiększanie i wykorzystanie zasobów firmy w celu przedstawienia klientom zrewidowanej oferty produktów i usług, której wartość przewyższa ofertę konkurencji. Potwierdzeniem innowacyjności Concept Stal jest ponadto otrzymanie dotacji wspierającej prace badawczo-rozwojowe firmy z ogólnopolskiego projektu operacyjnego „Inteligentny Rozwój 2014-2020”. Warto dodać, iż do programu zgłoszono ponad tysiąc wniosków. Concept Stal jako jedna z 71 firm otrzymała wsparcie.

 

aktualnosci_18-10-2016_zdjecie2

– Oba projekty stopniowo zaczynamy wprowadzać je w życie – mówi Stanisław Lejman, współwłaściciel firmy. – W ramach projektu dotyczącego wdrażania wyników prac badawczo-rozwojowych wybudujemy nową halę produkcyjną, zakupimy nowe obrabiarki CNC niezbędne do prowadzonej produkcji. Wybudujemy także nowe biuro. W biurze tym znajdą się między innymi pomieszczenia dla: konstruktorów z zaawansowanym technologicznie osprzętem, specjalistycznej kadry technicznej oraz laboratorium, gdzie znajdą się między innymi bramowa laserowa maszyna pomiarowa, spektrometr masowy i inne wyposażenie do badania między innymi struktury i składu chemicznego materiałów. Realizacja projektów pozwoli nam na zwiększenie potencjału produkcyjnego i wzrost konkurencyjności na rynku krajowym i rynkach zagraniczych.