Concept Stal buduje nową halę produkcyjną – konkretnie.eu

Concept Stal buduje nową halę produkcyjną – konkretnie.eu

21 stycznia 2019, 13:57

Przy ulicy Okszowskiej w Chełmie powstaje kompleks produkcyjno-biurowy firmy Concept Stal. Przedsięwzięcie obejmuje budowę hali profilowania blach z częścią socjalno-biurową o powierzchni ok. 2,7 tys. mkw. i kubaturze 18,5 tys. metrów sześciennych. Spółka uzyskała dofinansowanie unijnego projektu wdrożenia innowacyjnej automatycznej linii do cięcia blach, a założenia architektoniczne nowego budynku opracowało biuro Emzet Projekt. Dofinansowanie inwestycji ze środków UE to 12 688 900,00 zł, a jego całkowita wartość ma się zamknąć w kwocie 22 296 210,00 złotych.

Firma Concept Stal powstała w 1990 roku jako Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe “Concept” zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych. Od roku 1995 przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w zakresie produkcji maszyn. Były to produkty dostosowane do zamówień klientów. Jako że nie oferowała gotowych rozwiązań pudełkowych, jej działalność była uzależniona od jakości prac działu konstrukcyjnego.

W strukturach przedsiębiorstwa wyodrębniona została jednostka, której celem było opracowywanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i implementowanie ich do oferowanych produktów. Początkowo były to drobne usprawnienia podzespołów, jednak sukcesy na tym polu motywowały do efektywnego wdrażania coraz istotniejszych innowacji technologicznych, aż do projektowania i produkowania maszyn na własne potrzeby spółki. W ten sposób PPH ” Concept”, jeszcze jako producent pokryć dachowych rozpoczęło prace konstrukcyjne nad wyprodukowaniem własnego pomysłu linii do cięcia i profilowania blach.

Aktualnie Concept Stal oferuje swoim klientom szeroką gamę produktową, nie ograniczającą się wyłącznie do branży metalowych pokryć dachowych.

Posiadając wieloletnie doświadczenie, do produkcji linii wykorzystujemy podzespoły jedynie renomowanych producentów światowych marek takich jak: Mitsubishi, Pro-Face, Finder, Legrand, Nord.

Marka Concept Stal kojarzona jest z jakością i niezawodnością technologiczną, pośrednio dlatego wszystkie produkty są znane i rozpoznawalne zarówno w kraju, jak i za granicą. Doświadczenie i umiejętności wykwalifikowanych pracowników pozwalają na wytwarzanie produktów o wysokiej jakości przy dużej wydajności i niskim koszcie wytworzenia.

„W naszej branży Klient nie potrzebuje gotowych produktów tylko indywidualnych rozwiązań opracowanych na miarę  jego technologicznych potrzeb i wizji rozwoju.” – piszą właściciele firmy na swojej stronie internetowej.”

www.konkretnie.eu/aktualnosci/concept-stal-buduje-nowa-hale-produkcyjna